Witamy na UJK!

27 września 2024 r. w Auli Magna Rektoratu UJK odbyła się uroczystość powitania zagranicznych studentów, którzy w nadchodzącym roku akademickim rozpoczną naukę na naszej uczelni. W ramach programu Erasmus+ do Kielc przyjechało 57 osób z trzech kontynentów! Wśród nich znaleźli się reprezentanci Argentyny, Chin, Hiszpanii, Japonii, Łotwy, Portugalii, Turcji, Ukrainy i Włoch.

Przybyłych gości powitały Rektor UJK prof. dr hab. Beata Wojciechowska, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. prof. UJK Sylwia Konarska-Zimnicka oraz p.o. kierownika Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej dr Justyna Palacz.

- Cieszy spora liczba studentów z zagranicy, którzy wybierają UJK. Nasz Uniwersytet oferuje bardzo ciekawe kierunki kształcenia. Mamy wysoko wykwalifikowanych nauczycieli akademickich i kadrę kształcącą, która oczywiście jest w stanie prowadzić zajęcia w języku angielskim – mówiła rektor UJK prof. Beata Wojciechowska  w rozmowie z Centrum Mediów i Promocji UJK.

Główną część spotkania stanowiły prezentacje dotyczące historii Uniwersytetu oraz jego strukturze. Wystąpienia, przygotowane przez zespół Działu Wymiany i Współpracy Międzynarodowej UJK, zawierały wiele cennych i praktycznych wskazówek, które z pewnością okażą się przydatne w codziennym funkcjonowaniu na uczelni oraz w Kielcach.

Zwieńczeniem uroczystości były rozmowy z wydziałowymi koordynatorami programu Erasmus+. Pracownicy naukowi odpowiadali m.in. na pytania dotyczące programu zajęć i form zaliczenia

W ramach „Orientation Days” zagraniczni studenci odwiedzili także Bibliotekę Uniwersytecką UJK oraz Uniwersyteckie Centrum Sportu. Pracownicy biblioteki i UCS wytłumaczyli żakom zasady korzystania z księgozbioru i hali sportowej oraz oprowadzili po najciekawszych miejscach obu budynków.

Uczestnikom programu Erasmus+ życzymy wielu sukcesów oraz inspirujących doświadczeń zdobytych podczas pobytu w Kielcach.

Nasz profil na Facebook
Tweeter