Naukowcy UJK na liście Stanforda

Naukowcy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego znaleźli się wśród najbardziej wpływowych badaczy na świecie.

Listę najczęściej cytowanych naukowców przygotował Uniwersytet Stanforda w Stanach Zjednoczonych we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies. Ranking ocenia dorobek naukowy poszczególnych uczonych według indeksu bibliometrycznego. Jest to grupa dwóch procent najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

Ranking składa się z dwóch list: pierwsza uwzględnia dorobek całej kariery naukowej do 2023 roku, druga dotyczy cytowań wyłącznie w ubiegłym roku.

Na liście najczęściej cytowanych naukowców do 2023 roku najwyższe miejsce wśród świętokrzyskich naukowców zajmuje prof. dr hab. Agnieszka Gałuszka (Instytut Chemii). Na liście cytowań tylko w 2023 roku (łącznie jest na niej 223 tys. nazwisk) prof. Agnieszka Gałuszka znalazła się w grupie 20 tysięcy najczęściej cytowanych naukowców świata i jest w ścisłym gronie najczęściej cytowanych polskich naukowców.

Na listach Stanforda możemy znaleźć profesorów naszej uczelni lub współpracujących z UJK: Mieczysława Scendo (Instytut Chemii), Stanisława Mrówczyńskiego (Instytut Fizyki), Francesco Giacosę (Instytut Fizyki) oraz Beatę Wożakowską – Kapłon (Wydział Nauk o Zdrowiu).

Wśród naukowców z największą ilością cytowań w 2023 roku pojawiły się dwa nowe nazwiska pracowników naszej Uczelni: prof. dr hab. Zdzisław Migaszewski (Instytut Chemii) i dr Monika Michalak (Katedra Nauk Farmaceutycznych).

fot. Stanford University

Nasz profil na Facebook